Niższe ligi piłkarskie w ofercie polskich bukmacherów

W naszym kraju (ale nie tylko naszym – to zasada dość uniwersalna) największym zainteresowaniem w kontekście zakładów bukmacherskich na piłkę nożną cieszy się Ekstraklasa oraz 1. Liga – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Oba te poziomy pokrywane są w sposób wzorowy przez większość rodzimych operatorów zakładów wzajemnych. Łatwo jest uzyskać dostęp do ich obstawiania, ale i do materiałów służących analizie. Problemy mogą rozpocząć się wtedy, gdy planuje się obstawianie lig niższej klasy. Gdzie i w jaki sposób to robić, by odnosić w tym dobre wyniki? Którzy polscy bukmacherzy prezentują na nie najlepszą ofertę? O tym wszystkim porozmawiamy w dzisiejszym poradniku.

niższe ligi bukmacherzy
Niższe ligi piłkarskie w ofercie polskich bukmacherów

Dlaczego polscy bukmacherzy nie oferują wielu lig okręgowych?

Jeszcze zanim zacznie się szukać swojej ulubionej ligi w ofercie rodzimych bukmacherów należy zastanowić się, czy będzie możliwe jej znalezienie. Bukmacherzy online mają w tym bowiem pewnego rodzaju ograniczenia. Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) umożliwił im bowiem zawieranie w swojej ofercie rozgrywek do IV ligi włącznie. Oznacza to, że nawet najlepsi bukmacherzy nie mogą zamieszczać w niej zmagań jeszcze niższego szczebla. Udostępnienie ich obstawiania groziłoby im straceniem licencji na Ekstraklasę i 1. Ligę. Na to zaś, jak można się domyślić, żaden bukmacher nie jest w stanie sobie pozwolić.  

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus bez depozytu29 PLN
Bonus za depozyt1200 PLN
Zakład bez ryzyka200 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Jak typować niższe ligi piłkarskie u bukmacherów online?

Wielu obstawiających może uważać, że obstawianie niższych lig piłkarskich jest identyczne z obstawianiem najwyższych klasą rozgrywek w Polsce. Jest w tym nieco prawdy, gdyż to nadal jest piłka nożna – a tę obstawia się na wiele sposobów, jednak niezależnie od stopnia rozgrywek, z jakim ma się do czynienia. Specyfika niższych lig piłkarskich czyni ich obstawianie nieco innym, mniej przewidywalnym. Słowem – trudniejszym. jak zatem typować niższe ligi? Należy:

  • zwracać uwagę na inne aspekty – niższe ligi krajowe rządzą się swoimi własnymi zasadami, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że zwykle pada w nich znacznie więcej bramek. Im niżej, tym gorsze przygotowanie fizyczne do meczów – jest to widoczne zwłaszcza w IV lidze, w której gra się bardzo intensywnie. Nie można więc patrzeć na inne ligi tak, jak na Ekstraklasę, w której poziom przygotowania (bo i budżet) jest znacznie lepszy. W niższych ligach ciężko jest też pozyskać informacje na temat zawodników – dlatego też trzeba zbierać je samodzielnie, na bazie własnych obserwacji;
  • znaleźć źródło informacji i statystyk – do czwartego poziomu rozgrywek (a zatem do III ligi) nie powinno z tym być żadnego problemu, gdyż statystyki te udostępniają najlepsi bukmacherzy w Polsce. Jeżeli jednak chodzi o IV ligę, z tym może być problem – statystyk można (i należy) szukać po okręgowych stronach internetowych i po stronach klubów biorących udział w rozgrywkach. Umiejętna analiza statystyk jest w stanie w znaczący sposób wspomóc cały proces obstawiania;
  • odnaleźć miejsce z transmisjami meczów – oglądanie meczów to w niższych ligach podstawa – zwłaszcza że informacje na temat meczów są bardzo okrojone, a często praktycznie niedostępne. Oczywistym jest, że im niższa jest liga, tym trudniej o transmisję. Warto jednak zobaczyć, kto nabył do nich prawa. Często zdarza się tak, że sami bukmacherzy w Polsce oferują darmowe streamy meczów dla swoich obstawiających;
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • obstawiać mniej standardowe rynki bukmacherskie – wyniki meczów w niższych ligach bywają bardzo nieprzewidywalne, dlatego też warto zastanowić się nad postawieniem na inne rynki bukmacherskie – takie, które zapewnią większy potencjał na wygraną;
  • nie obstawiać od razu – zanim tak właściwie przejdzie się do obstawiania, warto samodzielnie zebrać pewne dane statystyczne i zrobić rozeznanie, a później przeanalizować je, by podejmować bardziej świadome decyzje. Można obstawiać „na sucho” – zakłady bukmacherskie za pieniądze warto jednak obstawiać dopiero wtedy, gdy pozyska się odpowiednią ilość informacji i właściwą dozę pewności co do własnych typów.

Którzy bukmacherzy są najlepsi do obstawiania niższych klas rozgrywek w Polsce?

Najlepsi bukmacherzy w Polsce oferują swoim klientom możliwość obstawiania nie tylko dwóch najwyższych rangą rozgrywek w Polsce. Coraz więcej z nich w swojej ofercie zawiera również rozgrywki z niższych lig, również zyskujące na popularności i już teraz posiadające rzesze swoich fanów – dodatkowo są na te rozgrywki wysokie kursy. Oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że im niżej z rangą konkretnych rozgrywek, tym ciężej jest nie tylko znaleźć jakiekolwiek informacje na jej temat w Internecie, ale i bukmachera, u którego można byłoby ją obstawiać.

II Liga w eWinner

eWinner jest bukmacherem, który na polskim rynku istnieje stosunkowo krótko, ale szybko wziął się do jego podbijania. Stał się tytularnym sponsorem II Ligi rozgrywek piłkarskich – a jako taki zyskał sporo przywilejów. Bez ogródek można powiedzieć, że pokrywa ją w najlepszy z możliwych sposobów, każde spotkanie pozwalając typować przedmeczowo i na żywo. Co istotne, jako jeden z nielicznych pozwala oglądać darmowe transmisje II Ligi – w swojej aplikacji mobilnej (do pobrania za darmo na www.eWinner.pl). Poza płatnym portalem internetowym jest on zatem jedynym miejscem na oglądanie tych właśnie rozgrywek, co stawia go daleko przed konkurencją.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Zakład bez ryzyka w Betgames20 PLN
Zakład bez ryzyka na Wirtualki20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Wadą eWinnera jest fakt, że nie pokrywa on ofertą 4. ligi. Doskonale radzi sobie jednak z rozgrywkami trzecioligowymi.

Niższe ligi piłkarskie w Fortunie i STS

Oferta dwójki najlepszych bukmacherów w Polsce – STS Fortuny – jeżeli chodzi o niższe ligi w Polsce jest stosunkowo podobna i bardzo rozległa. II i III ligę obaj bukmacherzy online pokrywają w znakomity sposób, pozwalając na obstawianie każdego spotkania rozgrywanego w ich ramach (a wielu z nich również w formule na żywo). Obaj ci legalni bukmacherzy w swojej ofercie posiadają również IV ligę, która w naszym kraju podzielona jest na okręgi (odpowiadające województwom lub regionom Polski). Tutaj widać jest pewne rozbieżności w ofercie bukmacherskiej. Fortuna pokrywa niektóre okręgi, których nie ma w ofercie STS – i na odwrót. Jeśli jest się więc zainteresowanym konkretnym okręgiem, warto zwrócić na to swoją uwagę.

5 / 5. Ocen: 3

Polscy bukmacherzy

Back to top button