Euro 2020 z pozytywami? Ciekawostki o występach Polaków

Oczekiwania związane z rozgrywkami Euro 2020 były wśród Polaków duże. Wiedzieliśmy, że nasza kadra jest mocna przynajmniej na tyle, aby osiągnąć przynajmniej trzecie miejsce w grupie i liczyć na awans do dalszej fazy turnieju. Tak się jednak nie stało. Przedstawiamy Wam kilka ciekawostek związanych z minionymi rozgrywkami mistrzowskimi Europy.

zakłady bukmacherskie euro 2020

1. Nie prowadziliśmy nawet przez chwilę

Polska znalazła się na szarym końcu statystyk dotyczących liczby minut na prowadzeniu. Nasza reprezentacja ani przez minutę nie była w stanie objąć prowadzenia w meczu. Nie jesteśmy jednak w tej statystyce osamotnieni, gdyż z podobnymi trudnościami zmagały się reprezentacje Macedonii, Turcji oraz Szkocji. Statystyka ta dobitnie pokazuje, jak bardzo Polacy nie mogli odnaleźć się podczas turnieju rozgrywanego z rocznym opóźnieniem.

2. Lewandowski szóstym strzelcem

Robert Lewandowski na Euro 2020 zanotował 3 trafienia. Dwa gole strzelił w meczu ze Szwecją, a jedną bramkę zainkasował przeciwko Hiszpanii. Trzy gole wywindowały Polaka na szóste miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Euro 2020. Królem trafień został Cristiano Ronaldo (5 goli). Podobną liczbę trafień zdobył Patrik Schik, a po 4 gole zanotowali: Karim Benzema, Emil Forsberg, Harry Kane, Romelu Lukaku.

3. Polacy nie byli faworytem, ale wieszczono im wyjście z grupy

Kursy bukmacherów w kontekście rozgrywek grupowych Euro 2020 były jasne. Największym faworytem do wyjścia z grupy była Hiszpania, a tuż za nią plasowała się Szwecja. Polskę stawiano na trzecim miejscu, a tabelę miała domknąć Słowacja. Dzięki nowemu regulaminowi turnieju Polacy nawet z trzeciego miejsca w grupie mogli awansować do kolejnej fazy turnieju. I takie przewidywania bukmacherskie pojawiały się najczęściej. Stało się jednak nieco inaczej – Polska zajęła ostatnie miejsce w grupie, a z pierwszego miejsca wyszła nie Hiszpania, ale Szwecja.

4. Rekordziści na wielu płaszczyznach

Niestety, Polska zyskała miano najbardziej pechowej drużyny Euro 2020. Nasi reprezentanci dosłownie brylowali w różnego rodzaju statystykach – niestety, zwykle dotyczyły one wstydliwych kwestii. Polska była drużyną, która najszybciej straciła gola podczas turnieju. Już w drugiej minucie meczu ze Szwecją nasi rywale objęli prowadzenie za sprawą trafienia Emila Forsberga. Do tych wstydliwych osiągnięć należy dołożyć także najszybciej strzelony gol samobójczy na turnieju – Szczęsny wpakował piłkę do swojej siatki w 18. minucie spotkania ze Słowacją.

5. Wybitnie słaby turniej

Nie możemy się oszukiwać, że Euro 2020 było dla Polaków udanym turniejem. Co prawda można znaleźć kilka pozytywów, m.in. w kontekście gry Roberta Lewandowskiego czy remisu z reprezentacją Hiszpanii. Niestety, popełniliśmy także szereg różnych błędów, przez co zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem jednego punktu. Wielu ekspertów podkreślało, że Polska dysponowała niepoukładaną i słabo zorganizowaną defensywą – bez Łukasza Piszczka to już nie było to samo. Podczas 3 meczów w grupie straciliśmy aż 6 bramek. Do niekorzystnych statystyk należy doliczyć także najszybciej otrzymaną czerwoną kartkę w meczu (Grzegorz Krychowiak).

Podsumowanie

Na Euro 2020 nic się nam nie układało. Zaczęliśmy fatalnie od porażki ze Słowacją. Nieco nadziei przyniósł zremisowany mecz z Hiszpanią, po którym musieliśmy odnieść triumf nad Szwecją. Tak się jednak nie stało. Tym samym Polska znalazła się w gronie najsłabszych drużyn turnieju.Artykuł powstał przy współpracy z serwisem akcjewisla.pl, na którym można znaleźć ciekawostki związane z krakowskim klubem.

5 / 5. Ocen: 2

Polscy bukmacherzy

Back to top button