Jak wygrywać u bukmacherów? Podstawowe zasady typowania meczów

Typowanie meczów sportowych potrafi być trudne – ale tylko wtedy, gdy oczekujemy wysokich wygranych u bukmacherów i chcemy zredukować szanse na przegraną. Wymaga ono bowiem od nas nie tylko intuicji i wyczucia, ale też – a może przede wszystkim – odpowiedniego przygotowania. Powinniśmy się do niego zabrać jeszcze zanim zarejestrujemy się w serwisie bukmacherskim, ale też nie możemy z niego rezygnować nawet wtedy, gdy mamy już w nim spore doświadczenie.

jak wygrywać z bukmacherem
Jak wygrywać u bukmacherów? Podstawowe zasady typowania meczów

Jak zatem przygotować się do obstawiania, by to zaczęło nam przynosić wymierne korzyści? Jak wykorzystać do maksimum wszystkie rzeczy mogące zwiększyć nasze potencjalne wygrane, ale też poprawić prawdopodobieństwo ich wystąpienia?

Analiza bukmacherska – podstawa obstawiania każdego meczu

Wszystkie osoby, które posiadają już pewne doświadczenie w obstawianiu spotkań sportowych zgodnie sądzą, że jego podstawą jest odpowiednia analiza bukmacherska. Jeżeli i my chcemy zwiększyć prawdopodobieństwo wygranych, powinniśmy poświęcić jej jak najwięcej czasu.

Solidna analiza bukmacherska dzieli się na kilka etapów. Na przykładzie piłki nożnej można ją skupić wokół:

  1. Poznania całych rozgrywek. Od tego zaczyna się praktycznie zawsze. Jeżeli typowanie zaczynamy od środku sezonu, warto poznać rozkład sił w jego obrębie, zapoznać się z tabelą ligową oraz ocenić to, która z drużyn ma jeszcze szanse na coś więcej (tytuł mistrzowski, awans do dalszej fazy rozgrywek czy też miejsce promujące udziałem w pucharze europejskim, a nawet uniknięcie obecności w strefie spadkowej). Również na początku sezonu można zobaczyć rozkład sił, patrząc na tabelę rozgrywek z poprzedniego sezonu.
  2. Zapoznania się z konkretnymi zespołami. Najpierw powinniśmy spojrzeć na nie ogólnie, poznając mocne i słabe ich strony.
  3. Porównania dwóch zespołów biorących udział w konkretnym meczu. Przechodząc do konkretnego meczu powinieneś zwrócić uwagę na dotychczasowe spotkania bezpośrednie między dwiema drużynami, ale też dane statystyczne. Liczy się tutaj wszystko – ilość zdobytych bramek, żółtych kartek, asyst, czas posiadania piłki. Im więcej rzeczy porównamy, tym trafniejsza będzie nasza analiza.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Głównym celem analizy jest podjęcie świadomej decyzji związanej z postawieniem zakładu. Takiej, która bierze pod uwagę wszystko to, co może być istotne i jest w stanie przekładać się na przebieg przyszłego spotkania. W jej trakcie nie zapominajmy też o ocenie formy zespołów, ich aktualnej passy, morale oraz tak zwanych rzeczy losowych. Im więcej rzeczy weźmiemy pod uwagę, tym lepiej dla nas.

Oglądanie meczów – zainteresowanie przekuwa się w wyniki

Najlepiej obstawia się spotkania, którymi rzeczywiście się interesujemy – to fakt, któremu ciężko jest zaprzeczyć. Zainteresowanie prowadzi bowiem do śledzenia nowinek związanych z poszczególnymi zespołami, ale i do tego, że z zaangażowaniem śledzimy ich postępy. Nie tylko na poziomie rozgrywek, które obstawiamy.

promocje i bonusy superbet
Legalne zakłady bukmacherskie Superbet Online

Bardzo istotną częścią przygotowania do obstawiania jest oglądanie meczów poszczególnych zespołów – zwłaszcza tych ostatnich, choć niekoniecznie na żywo. Nic nie powie nam tyle na temat aktualnej formy konkretnego zespołu, jego zachowania na boisku, mocnych i słabych stron niż zobaczenie go w akcji na boisku. Nawet najlepsze i najbardziej skrupulatnie prowadzone statystyki często przekłamują rzeczywistość. W sporcie jest tak, że nie zawsze drużyna, która gra lepiej wygrywa czy oddaje więcej strzałów. Dlatego też warto spojrzeć również poza sztywne dane statystyczne.

Warto wiedzieć: niektórzy bukmacherzy online pozwalają nam oglądać darmowe transmisje meczów w ich serwisach internetowych. STS czy Fortuna wykupiły na przykład dostęp do wielu popularnych lig piłkarskich. Transmitują też tenisa, hokej, koszykówkę, siatkówkę, a nawet bilard. Jeśli więc planujemy obstawianie na żywo lub po prostu chcemy obejrzeć mecz za darmo, by przygotować się do przyszłego obstawiania, powinniśmy zajrzeć właśnie do nich.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Wybór bukmachera online – może wpłynąć pozytywnie na wysokość wygranych

Już zawczasu powinniśmy zagwarantować sobie odpowiednie warunki na obstawianie. W tym jest w stanie pomóc nam wybór odpowiedniego bukmachera – takiego, który będzie je stwarzał. Wybór mamy dość duży, a bukmacherzy online stale ze sobą konkurują. To tylko sprawia, że powinniśmy nie mieć problemu ze znalezieniem tego idealnego. Zwróćmy przy tym uwagę na takie aspekty, jak:

  • obecność “naszych” rozgrywek w jego ofercie – oczywistym jest, że na bukmacherów powinniśmy patrzeć pod kątem tego, co tak właściwie chcemy obstawiać,
  • wysokie kursy bukmacherskie – to one są synonimem dobrych warunków obstawiania – to one bowiem najbardziej przekładają się na nasze potencjalne wygrane, dlatego wysokie kursy są często niedoczasowane,
  • duża ilość rynków na zakłady, dzięki którym możemy obstawiać nie tylko najbardziej standardowe zdarzenia, ale i te mniej typowe,
  • dobra oferta bonusowa, która pozwoli nam maksymalnie wykorzystać nasz własny budżet na zakłady. Składać się na nią powinien nie tylko bonus powitalny i kod promocyjny, ale też promocje bukmacherskie organizowane z myślą o stałych i regularnych obstawiających.
STS kod promocyjny 2022
STS kod promocyjny na darmowy bonus 100 PLN bez ryzyka!

Pamiętajmy, by – niezależnie od naszej sytuacji – zawsze zwracać uwagę wyłącznie na legalnych bukmacherów. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że  będziemy obstawiać w zgodzie z polskim prawem. Takich bukmacherów na szczęście mamy wielu, są STS, Fortuna, Betfan czy Superbet.

Odpowiednie zarządzanie budżetem na zakłady bukmacherskie

Częścią naszych przygotowań do obstawiania wręcz musi być przygotowanie sobie odpowiednio dużego budżetu na zakłady bukmacherskie. Dzięki temu będziemy mogli rozplanować własne stawki, a przy okazji nie stresować się brakiem funduszy na zakłady. Pamiętajmy, by środki wpłacane do bukmachera traktować jako stracone. W takiej sytuacji przegrane nie będą nas boleć, a ewentualne wygrane – ucieszą nas podwójnie.

Zarządzanie budżetem na zakłady to również ustalenie stosownych limitów – dziennych i miesięcznych. Taką opcję dają praktycznie wszyscy bukmacherzy online. Umiejętne zarządzanie własnymi środkami finansowymi to jedna z tych rzeczy, o które na pewno należy stale dbać. Zwłaszcza jeśli planujemy obstawianie bardziej długoterminowe, a nie jednorazowe.

5 / 5. Ocen: 5

Polscy bukmacherzy

Back to top button