Gra na wysokie kursy bukmacherskie – czy to się opłaca?

Gra na wysokie kursy to dość popularny system bukmacherski. Czy rzeczywiście jest tak opłacalny, jak niektórym się wydaje? Pora to sprawdzić!

Gra na wysokie kursy
Gra na wysokie kursy bukmacherskie – czy to się opłaca?

Obstawianie wysokich kursów – czy jest opłacalne?

Bukmacherzy w Polsce zawsze na wiele dni przed ważnym wydarzeniem sportowym mają dla swoich graczy aktualne kursy na mecze. Pozwala to wszystkim typerom na głębsze zastanowienie, na co warto obstawiać i dlaczego. Nie dla każdego ważna jest analiza, ale ma ona na pewno ogromne znaczenie przy skutecznym typowaniu meczów. Trzeba zawsze wiedzieć, w jaki sposób maksymalizować potencjalne zyski oraz unikać strat. Wszyscy mają na to jakieś indywidualne sposoby. Znajdziemy wśród nich takie, które mogą pochwalić się bardzo szerokim gronem zwolenników. Popularność zazwyczaj nie bierze się z przypadku, więc nie ma się co dziwić, że tak dużo osób szuka informacji na przykład o tym, jak grać na wysokie kursy u bukmachera albo czym jest progresja w zakładach bukmacherskich. Między innymi na takie pytania znajdujemy odpowiedzi w naszym portalu.

Gra na wysokie kursy nie jest głupim pomysłem, ale nie każdy ma do niej smykałkę i będzie w stanie na niej zarobić. Na czym właściwie polega? Wbrew pozorom, nie jest to nic szczególnie skomplikowanego. Nie warto jednak na pewno obstawiać, kiedy nie do końca zna się teorię. Można jednak przyswoić ją w krótkim czasie, dlatego też nie jest dobrym pomysłem całkowite unikanie nowych sposobów na grę.

Obstawianie wysokich kursów nie jest tylko propozycją dla tych, którzy mają długi staż w zawieranie zakładów. Dzięki graniu w ten sposób można „upolować” dużą wygraną przy stawianiu niekoniecznie wysokich stawek. Nawet dla zaczynających przygodę z bukmacherką to może się wydawać świetną propozycją. A jak to wygląda w praktyce?

STS kod promocyjny 2022
STS kod promocyjny na darmowy bonus 100 PLN bez ryzyka!

Zakłady z wysokimi kursami. Jak je grać?

Cały „myk” polega na tym, by wśród oferty bukmacherskiej znaleźć takie spotkanie, w którym wyraźnie zlekceważono potencjał konkretnego zawodnika bądź drużyny. Bardzo często takie rzeczy zauważa się dopiero w momencie, gdy prześledzimy dokładne statystyki i poważniej zainteresujemy się danymi rozgrywkami. Przykładów takich sytuacji można by wymieniać bez końca. Pewnie nieraz zdarzyło się każdemu zagrać na średniaka, który jest w gazie i któremu udało się pokonać znacznie wyżej plasującą się w tabeli drużynę. Znamy też na pewno smak porażki, kiedy jakiś faworyt przegrywa, a przecież kursy na niego były dość niskie, mimo że w środku tygodnia rozgrywał istotne spotkanie w europejskich pucharach.

Zakłady bukmacherskie z wysokimi kursami znajdziemy bez względu na to, jakie rozgrywki do obstawiania nas interesują. Oczywiście, im więcej jest możliwości gry, tym lepiej, ponieważ łatwiej jest znaleźć propozycję w ofercie bukmacherskiej z odpowiednim potencjałem.

System bukmacherski na wysokie kursy. Co najlepiej obstawiać?

 • Piłka nożna
 • Koszykówka
 • Hokej na lodzie
 • Piłka ręczna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Esport
 • Baseball

Dyscyplin nadających się do grania systemem na wysokie kursy jest bardzo wiele. Najważniejsze jest jednak to, by zdecydować się na taką dyscyplinę, która i umożliwia zarobienie sporych pieniędzy, i jest czymś, co nas interesuje, a więc mamy odpowiednią wiedzę do tego, by wybrać odpowiedni typ.

Do czego jest potrzebna wiedza z zakresu konkretnych sportów? To dzięki niej możemy zauważać rzeczy w ofercie, które nie są dostępne dla „zwykłego” typera. Kto śledzi na bieżąco rozgrywki Premier League, ten doskonale wie, jak w danym okresie prezentowała się konkretna drużyna oraz czy aby na pewno jej ostatnie wyniki dokładnie oddają to, co widoczne jest na boisku.

Kursy bukmacherskie - jakie wybierać?
Kursy bukmacherskie – jakie wybierać?

Indywidualna analiza gry czy – jak kto woli – obserwacja to na pewno bardzo istotne elementy skutecznego typowania. Nie można też zapominać o kilku innych ważnych kwestiach. Za chwilę podamy te, jakie zawsze trzeba mieć w głowie!

Jak dobrze grać typy i dużo na tym zarabiać?

Każdy system bukmacherski ma jakieś swoje wady, a nie tylko zalety. Gdyby znalazła się metoda dająca tylko zarabiać, korzystaliby z niej wszyscy, a jednocześnie firmy bukmacherskie nie miałyby prawa funkcjonować i zarabiać na swoim biznesie.

Nieprawdą jest, że nie da się regularnie wygrywać u bukmachera i dzięki temu „doładowywać” sobie portfela każdego miesiąca. To nie tak, że firmy tego typu zarabiają na wszystkich – wystarcza im, że większość nie najlepiej radzi sobie z typowaniem. Tym samym są i środki do wypłacania dużych wygranych, jak i do odnotowywania zysków. Nie do końca sprawiedliwe jest zatem pisanie, że na typowaniu nie można zarabiać. Kto wygrał chociaż jeden duży kupon, ten doskonale wie, iż jest zupełnie inaczej.

To kursy wystawione na konkretne wydarzenia determinują to, ile będziemy mogli zarobić, dlatego kiedy typer ma do wyboru wartość 1.30 oraz 2.50, to na pewno bardziej będzie skłaniał się ku temu drugiemu wariantowi. Oczywiście, trzeba przy tym brać pod uwagę, że konkretne notowania nie biorą się z niczego, dlatego też to trafienie 1.30 jest – według bukmachera – bardziej prawdopodobne do trafienia.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Niespodzianki w piłce nożnej czy innych sportach zdarzają się bardzo często. Gdyby zawsze wszystko wyglądało tak, jak podpowiada logika, wystarczyłoby na każdy weekend postawić kupon z typami na zwycięstwa największych klubów z Europy. Tymczasem w zasadzie nie ma tygodnia, by Bayern, Juventus, Barcelona czy Manchester nie zawiedli swoich fanów. Właśnie dlatego coraz bardziej odchodzi się od tego, by grać tylko pewniaki. Wygrywanie na taśmach u bukmachera to długi temat. Możecie o nim przeczytać na łamach naszej strony.

Nie ma jednej uniwersalnej reguły, która każdemu podpowiedziałaby, co musi robić, by wygrywać. Trzeba zawsze szukać dla siebie odpowiedniego systemu do gry. Wysokie kursy to coś, czego na pewno nie warto ignorować. Pozostaje tylko kwestia, jak dokładnie z nich korzystać, by miało to sens.

Skuteczne obstawianie. Pewniaki z wysokimi kursami

Osobom początkującym pewniaki kojarzą się z takimi zakładami, które niekoniecznie charakteryzują się wysokimi kursami. W końcu gdy jakiś scenariusz wydaje się być dość pewny, to trudno liczyć na to, by firma bukmacherska miała za jego trafienie płacić duże sumy. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi nam system na wysokie kursy bukmacherskie.

Osoby, które nie lubią grać typów po 1.30 czy nawet 1.60, wychodzą z założenia, że przy dobrej analizie i tak są w stanie zarobić więcej, niż ci, co wybierają dość pewne typy, a jednocześnie przynoszące niewielkie zyski. Kiedy gra się niskie kursy, trzeba trafienia przynajmniej kilku takich na jednym kuponie, by zarobić jakiekolwiek większe pieniądze. Co więcej, wymagana jest pokaźniejsza inwestycja, co z kolei wiąże się z ryzykiem utraty większej ilości środków. Najłatwiej jest to przedstawić na przykładzie:

 • Wariant 1: Gracz gra kupon za 100 zł, na którym znalazły się trzy typy o kursach 1.39, 1.32 oraz 1.15. Daje mu to potencjalną wygraną w wysokości 185 zł. Gra na prawdziwych pewniaków, ale wystarczy, że jeden z nich zawiedzie, a od razu starci szansę na zyskanie pieniędzy.
 • Wariant 2: Gracz przeanalizował, że drużyna X nie przegrała meczu u siebie od dwóch miesięcy, a na dodatek gra teraz z ekipą, w której jest wiele kontuzji. Wyszedł z założenia, że skoro Y ostatnio nie spisuje się najlepiej, jest w niej dużo absencji, a do tego ma za sobą mecz pucharowy, X powinno wygrać. Kurs to 2.22. Stawka 100 złotych to do zdobycia 195 zł!
Duży zysk to nie tylko wiele typów na kuponie!
Duży zysk to nie tylko wiele typów na kuponie!

Powyżej doskonale widać, jaka jest przewaga grania wysokich kursów nad obstawianiem niskich. Te drugie musimy trafić bezbłędnie, by zarobić tyle samo, co przy stawianiu tylko jednego spotkania z kursem rzędu 2.10 – 2.25.

Nie zapominajmy, że bardzo często zwolennicy grania niskich wartości kursowych wybierają zakłady zupełnie na oślep, decydując się na granie po prostu na to, co „wydaje się pewne”. Wybieranie typów tylko na podstawie kursów nie wydaje się być szczególnie dobrym pomysłem. Potwierdzi to każda osoba, która zna się na zakładach bukmacherskich i systematycznie na nich zarabiająca.

Który legalny bukmacher ma wysokie kursy?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie gdyż każde zdarzenie ma swoje kursy i raz STS ma wyższy kurs, a raz na przykład Fortuna. Jednak statystycznie na podstawie wielu wydarzeń sportowych z kilku dyscyplin, które Polscy typerzy obstawiają najcześciej (piłka nożna, tenis, esport) można wywnioskować, że wysokie kursy bukmacherskie najczęściej występują u trzech popularnych firm.

Dobra wiadomość jest taka, że na każdej z podanych wyżej stron można rozpocząć obstawianie bez konieczności wydawania tylko własnych pieniędzy. Co więcej – da się zdobyć bonusy bez depozytu, a do tego są jeszcze do zgarnięcia zakłady bez ryzyka i wiele innych!

STS bonus bez ryzyka z kodem „BETONLINE”

sts online rejestracja z kodem
STS kod promocyjny

Każdy, kto chciały wypróbować to, jak działa system bukmacherski na wysokie kursy, na pewno doceni możliwość zagrania u bukmachera za bonus bez ryzyka. Jest to premia, która dostępna jest za samo założenie konta.

Bonus bez ryzyka w STS to jeden z najchętniej odbieranych prezentów typerskich wśród graczy w naszym kraju. Nie dzieje się to bez powodu, bo przecież za 100 PLN można zagrać już kupon, który da szansę na zarobienie 1000 zł lub nawet i jeszcze większej kwoty!

Dzięki premii na start bez wpłaty można bez żadnego ryzyka wypróbować to, jak radzimy sobie z wybieraniem typów z wysokimi kursami. W razie przegraj nie traci się swoich pieniędzy, natomiast wygrana pozwala nam powiększyć typerski budżet i tym samym zapewnia nam środki na zagranie kolejnych kuponów.

Przygotowany przez STS bonus powitalny można zdobyć w dowolnym momencie, rejestrując się na stronie internetowej www.STS.pl. Wypełnienie formularza zajmuje parę chwil, a jak dokładnie wygląda, pokazuje to najlepiej film zamieszczony poniżej:


Wykonując przedstawione kroki, można zostać klientem bukmachera STS i jednocześnie otrzymać na start 100 PLN bez ryzyka. Tutaj trzeba pamiętać, iż należy wpisać kod promocyjny „BETONLINE„, gdyż tylko on gwarantuje otrzymanie właśnie tej premii! A na tym jeszcze nie koniec, bo bukmacher proponuje nowym klientom jeszcze:

 • 100% do 1500 PLN przy I wpłacie
 • 20 PLN bez ryzyka na STS Betgames
 • 20 PLN cashback w wirtualnych sportach

Fortuna – 20 PLN bez wpłaty + 2600 PLN ekstra!

Bukmacher Fortuna - bonus specjalny
Bukmacher Fortuna – bonus specjalny

Do wygrywania dużych pieniędzy, nie ukrywajmy, przydaje się sporo gotówki. Tę znajdziemy w pakiecie powitalnym bukmachera Fortuna, który jest dostępny dla osób rejestrujących się na www.eFortuna.pl. Aktyny kod promocyjny „BETONLINE” jest do podania tylko przy zakładaniu konta!

Bukmacher Fortuna bonus bez depozytu proponuje nowym klientom na start. Dzięki założeniu konta otrzymuje się 20 PLN bez wpłaty, a więc dostaje się pieniądze, które można przeznaczyć na dowolny typerski cel. W przypadku wygranej ma się na koncie środki do obstawiania kolejnych pewniaków.

W ramach promocji powitalnej u bukmachera Fortuna jest jeszcze do odebrania zakład bez ryzyka w wysokości 600 PLN. To propozycja dla osób, które chciałby zacząć obstawianie z wysokiego C, a jednocześnie nie martwić się ewentualną wpadką.

Przy zakładaniu konta w Fortunie można też zdobyć doładowanie konta od kolejnej wpłaty w wysokości 100% wartości przelewu numer dwa. Im więcej się przelewa, tym pokaźniejsze środki można otrzymać. Maksymalnie jest do odebrania 2010 PLN, czyli z własnym wkładem można mieć na grę ponad 4000!

Chcesz wiedzieć, jak zakłada się konto w Fortunie? ZOBACZ WIDEO i przekonaj się, jak wygląda rejestracja krok po kroku z kodem promocyjnym „BETONLINE„:


Posiadając konto w Fortunie, można nie tylko grać typy na wydarzenia sportowe, ale także istnieje możliwość grania w legalne karty online. Dla wszystkich zarejestrowanych przygotowano tutaj bardzo wiele bonusów specjalnych, a do tego przy graniu na żywo można oglądać transmisje meczów.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 10

Polscy bukmacherzy

Back to top button