Zakłady bukmacherskie na Euro 2020 – który bukmacher najlepszy?

Nie ma wielu imprez sportowych, które wzbudzają tak ogromne emocje, jak mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Jest to cały miesiąc spotkań na najwyższym poziomie, ale też święto dla każdego fana piłki nożnej. Dziesiątki milionów widzów zasiada przed telewizorami, a kilkaset tysięcy osób na stadionach. Euro to także świetna atmosfera pokazująca, że sport naprawdę potrafi łączyć ludzi. Miasta – organizatorzy w okresie tego typu wydarzeń nie zasypiają, a na ulicach widać pełno kibiców różnych narodowości, poubieranych w barwy swoich reprezentacji, którzy całe dnie spędzają na ulicach świętując mistrzostwa Europy. Poza piłkarzami i wiernymi kibicami jest jeszcze jedna grupa, która czeka na tak ważne wydarzenia sportowe. Chodzi oczywiście o bukmacherów, dla których okres Igrzysk Olimpijskich, Mundialu, czy właśnie Euro, to szansa na poszerzenie grona typerów, ale też ciężka praca przy tworzeniu specjalnych ofert. Nowi, potencjalni gracze muszą zdecydować, gdzie chcą obstawiać. Które zakłady bukmacherskie posiadają najlepsze oferty? Gdzie najlepiej typować, a także  co? To wszystko w poniższym artykule.

zakłady bukmacherskie euro 2020
Zakłady bukmacherskie na Euro 2020 – który bukmacher najlepszy?

Problemy z organizacją Mistrzostw Europy w 2020 roku

Ostatni wydarzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na całym świecie zmusiły wszystkie federacje sportowe do zawieszenia rozgrywek. Dlatego wszystkie kolejne, zaplanowane imprezy również muszą być przesunięte. Dotknęło to również zeszłoroczne Euro 2020, które niestety nie mogło zostać wtedy rozegrane, jednak UEFA wybrała kolejny termin, kiedy mają się odbyć mistrzostwa Europy. Będzie to dokładnie 11. czerwca 2021 roku, a zakończy 11. lipca 2021 roku. Co ważne – zdecydowano, że nazwa turnieju pozostanie bez zmian, a więc w w tym roku rozegrane zostanie Euro 2020.

Odświeżona formuła Euro 2020

Nadchodzące Euro będzie nieco innym turniejem niż było dotychczas. UEFA zdecydowała się nieco „unowocześnić” całe rozgrywki, aby stały się jeszcze ciekawsze dla szerszego grona odbiorców. Zmiany dotyczą kwestii organizacyjnych. Zmieni się także ilość drużyn biorąca udział w turnieju, a także możliwości kwalifikacji. Ale po kolei.

Do tej pory o organizowanie mistrzostw Europy starało się kilka państw, spośród których wybierano jednego organizatora. Było to jedno, lub dwa państwa, które decydowały się na organizację wspólną. Po decyzji władz reprezentacje tych krajów miały zagwarantowany udział w turnieju finałowym, a miasta – organizatorzy miały kilka lat na przygotowanie stadionów, miasta, komunikacji i wielu innych czynników potrzebnych do sprawnej organizacji turnieju. Nadchodzące Euro posiada aż 12 miast – organizatorów, z 12. państw. Jest to nowość, która ma zwiększyć zasięg całej imprezy, a także pozwolić kibicom z całej Europy być w centrum wydarzeń. Turniej zostanie rozegrany w: Azerbejdżanie, Rosji, Rumunii, na Węgrzech, w Anglii, Szkocji, Irlandii, Hiszpanii, Niemczech, Holandii, we Włoszech, a także w Danii i Belgii.

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Zmieniła się także liczba reprezentacji biorących udział w turnieju. Zamiast „16”, będzie ich „24”. Aż osiem państw więcej będzie miało szansę na ostateczny triumf. Z tego względu powiększono liczbę grup – będziemy oglądać pojedynki sześciu grup – oczywiście po cztery reprezentacje w każdej. Będzie nieco łatwiej z awansem do fazy pucharowej. Z aż czterech grup wyjdą po trzy reprezentacje. Kolejna faza na nadchodzącym Euro będzie wyglądała tak samo, jak ta podczas rozgrywania Mundialu. Będziemy oglądać drabinkę (a w niej 16 drużyn), która wyłoni dwie najlepsze drużyny grające w finale.

Ostatnia zmiana dotyczy kwestii awansu do turnieju głównego. Poza klasycznymi kwalifikacjami, z których jedna, bądź dwie drużyny z grupy awansowały do turnieju finałowego, istnieje również druga możliwość. Chodzi o stworzoną niedawno Ligę Narodów – cztery dywizje z reprezentacjami przydzielonymi na podstawie rankingów. Zwycięzca całej Ligi Narodów otrzymał przepustkę na Euro 2020, ale to nie wszystko. Rozegrane będą również baraże w każdej z dywizji. Biorą w nich udział po cztery reprezentacje. Z każdej dywizji – A, B, C i D wyjdzie jeszcze po jednej reprezentacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy. Dzięki temu w imprezie głównej wezmą udział drużyny, które jeszcze ani razu nie miały takiej możliwości.  

TOP 7 najlepszych bukmacherów na Euro 2020 – oferta, bonusy, opinie

Przechodząc jednak do najważniejszej części dla nowych, potencjalnych typerów, czyli najlepszych ofert bukmacherskich na polski rynku. Zaznaczamy, że jest to nasz subiektywny ranking, który powstał na podstawie ofert bukmacherskich, promocji bukmacherów, a także dodatkowych atutów poszczególnych firm. Przedstawimy naszą „szczęśliwą siódemkę”. Oczywiście każda z firm, którą przedstawimy posiada licencję Ministerstwa Finansów i jest w 100% legalna.

7. Superbet

Listę otwiera bukmacher, który od 2018 roku działa stacjonarnie, a od lutego 2020 roku również w Internecie. Oferta Superbet, jak na niecałe dwa miesiące działania jest zaskakująco dobra. Mimo niewielu dyscyplin – jest ich około 15, to znajdziemy w niej wiele ciekawych kombinacji. Oczywiście najbardziej rozbudowana jest sekcja piłki nożnej, co w kontekście Euro najbardziej nas interesuje. Bardzo dobrze rozwinięta jest część z zakładami na żywo, gdzie postawimy chociażby e-sport, czy niższe ligi w Argentynie, a także ligi egzotyczne, jak chociażby Burundi. Zakładka na Euro 2020 zawiera zarówno możliwość typowania poszczególnych spotkań fazy grupowej, zwycięzcę całego turnieju, także to, która drużyna wygra poszczególną grupę, ale również baraże zespołów, które walczą o awans na Euro 2020.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Zaraz po rejestracji u bukmachera mamy możliwość otrzymania kilku ciekawych promocji. Bonus „Super Start” to możliwość otrzymania nawet 500 złotych na start od bukmachera za trzy pierwsze depozyty. Warunki obrotu zachęcają do założenia tutaj konta przez zainteresowanych nowych typerów. Wystarczy dokonać czterokrotnego obrotu, po kursie minimalnym 1.80 – najważniejsze jest to, że również środki z konta depozytowego wliczają się do obrotu. Poza bonusem startowym, Superbet przygotował także promocje dla stałych graczy. Są to chociażby „Ekstra 100 PLN na grę” – aby spełnić warunki promocji wystarczy obstawić kupony za minimum 300 złotych od poniedziałku do czwartku – typu SOLO po kursie minimum 1.60, a AKO przy kursie całkowitym kuponu 2.5. Wtedy do końca tygodnia zostanie przesłane graczom 100 złotych bonusu. Do tego „Super Bonus” dla fanów wielu zdarzeń na kuponie, do +150% ewentualnej wygranej, czy „Super 6” dająca kurs 500 przy zdarzeniach wybranych przez bukmachera.

6. Ewinner

Miejsce szóste przypadło bukmacherowi, który od kilku lat działa na naszym rynku bukmacherskim. eWinner – bo o tym bukmacherze mowa – nieco bardziej zaangażował się w rozwój technologiczny i marketingowy. Widać sporą zmianę na przestrzeni kilku lat pod względem zarówno strony internetowej, bonusów i oferty.

Oferta eWinner skupia się wokół najpopularniejszych dyscyplin sportowych, w których posiada wiele możliwości obstawiania przeróżnych kombinacji. Jednak osoby szukające sportów niszowych mogą w eWinner się nie odnaleźć. Oczywiście, takie dyscypliny jak piłka nożna, tenis, hokej, siatkówka, czy koszykówka są zaopatrzone bardzo dobrze.

Oferta na Euro 2020 na www.eWinner.pl to na razie klasyka gatunku – obstawienie poszczególnych meczów grupowych, zwycięzca turnieju, a także to, która drużyna awansuje z danej grupy.

ewinner promocje bukmacherskie
Darmowe promocje i bonusy w eWinner – Kod promocyjny: BETONLINE

Jeśli chodzi o bonusy to tutaj eWinner wypada naprawdę dobrze. Na start każdy gracz ma możliwość otrzymania do 500 złotych od pierwszego depozytu, a także 110 złotych jako zakład bez ryzyka z kodem promocyjnym BETONLINE, czyli zwrotu środków na konto bonusowe. Dla stałych graczy oczywiście też się coś znajdzie. Promocje takie jak: „5 – 10 – 15”, czyli możliwość zwiększenia wygranej do +15%, happy hours zwalniające z podatku, czy „na luzie i bez ryzyka” w którym gracze mogą otrzymać zwrot środków, jeśli obstawią wybrane przez bukmachera spotkania.

5. LV Bet

Pierwszą piątkę otwiera LV Bet, czyli firma, która od 2016 roku prężnie działa na polskim rynku. Bukmacher ten wyróżnia się przede wszystkim sporą liczbą promocji, które dodawane i zmieniane są niemal z tygodnia na tydzień. Jest to bardzo ważne w kontekście wielkich imprez sportowych – w tym oczywiście mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Oferta LV Bet jest bardzo mocno rozbudowana. Znajdziemy w niej ponad 30. dyscyplin sportowych – również tych niszowych, jak biathlon, lub „sportowa rozrywka”, czyli Fame MMA, a także wiele e-sportowych i zakładów na sporty wirtualne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o Euro 2020, to na ten moment wiele podstawowych zakładów – na triumfatora, poszczególne grupy – kto awansuje, kto odpadnie, a także na wszystkie grupowe spotkania. Nie mamy wątpliwości, że będzie tego o wiele więcej. Na ten moment warto wspomnieć o zakładce Euro 2020, w której można poczytać na temat samych mistrzostw, ale także historii reprezentacji Polski na tego typu turniejach, oraz ich statystyki z przeciwnikami grupowymi, czy to, jakie szanse ma nasza reprezentacja na tym turnieju.

Jak już wspomnieliśmy, LV Bet to przede wszystkim bonusy i promocje – podobnie jak inni bukmacherzy na Euro 2020. Na start bukmacher ten oferuje możliwość zgarnięcia nawet 1500 złotych od dwóch pierwszych depozytów, a także 20 złotych na sporty wirtualne. LV Bet nie zapomniał również o kibicach piłkarskich. Dla wszystkich tych, którzy posiadają karnety na spotkania zespołów, które bukmacher sponsoruje, przewidział freebet w wysokości aż 50 złotych. Do tego dochodzą oczywiście promocje tymczasowe na turnieje e-sportowe, Fame MMA, ale również promocje stałe – „Multikozak”, czyli im więcej zdarzeń na kuponie, tym możliwość otrzymania większego dodatku do ewentualnej wygranej – nawet do 25%, a także „Bezpieczny kupon 5+”, czyli zakład typu kombi – gdy jedna sekcja nie wejdzie, bukmacher zwraca środki, nawet do 50 złotych.

4. Betclic

Tuż poza podium znalazł się Betclic, czyli firma, która po dwóch latach nieobecności związanej z nowelizacją Ustawy Hazardowej w Polsce, wróciła na polski rynek w lipcu 2019 roku. Oferta tego bukmachera jest naprawdę bardzo dobra. Wielość dyscyplin sportowych i e-sportowych, jedna z lepiej rozbudowanych na całym naszym rynku strefa zakładów live z możliwością oglądania wielu dyscyplin sportowych za pośrednictwem Betclic TV. Zakłady na Euro 2020 bardzo podobne, jak u poprzednich bukmacherów. Im bliżej będzie mistrzostw, tym zakładów będzie oczywiście więcej. Na ten moment – typowanie zwycięzcy, wygranych poszczególnych grup, i pojedynczych spotkań.

betclic kod promocyjny KOD550
betclic kod promocyjny KOD550

Bonusy i promocje w Betclic stoją na godnym polecenia poziomie. Na start bukmacher oferuje najwyższy cashback na rynku – w ofercie podstawowej do 500 złotych. Często jednak bukmacher www.Betclic.pl oferuje dodatkowe promocje i tak, przy rejestracji wystarczy podać kod promocyjny „KOD550”, aby otrzymać dodatkowe 50 złotych do cashbacku. Poza promocją startową, także „multi+”, czyli coś dla fanów tak zwanych „taśm”, gdzie gracze mogą wygrywać nawet +50% do każdego kuponu. Do tego dochodzi „boost”, czyli gwarancja bukmachera, że kurs, który ustalili na dane zdarzenie jest najwyższy na rynku.

Na uwagę zasługuje jeszcze bardzo zaawansowany cashout, czyli przedwczesne zakończenie kuponu. W Betclic można go dokonać także w trakcie trwania obstawionych meczów, a  nawet – w niektórych przypadkach – gdy zespół wskazany przez typera przegrywa. Wtedy można liczyć maksymalnie na zwrot wpłaconej stawki.

3. Betfan

Wchodzimy w końcową fazę naszego zestawienia. Czas na podium, a na jego najniższym stopniu bukmacher Betfan. Co ciekawe jest on jednym z najmłodszych bukmacherów w rankingu, a już znalazł się na podium.

Betfan już na ten moment posiada świetną, pełną ofertę na klasyczne dyscypliny sportowe – których ma pond 30, a także na e-sport. Tym, co wyróżnia Betfan spośród wszystkich innych firm jest bardzo rozbudowana strefa rozrywki. W niej każdy z graczy może obstawiać zdarzenia dotyczące pogody, polityki, ekonomii, czy spraw show-biznesowych. Znajdziemy tam chociażby pytania o to, w którym mieście będzie cieplej w kwietniu, czy kto zostanie następcą papieża Franciszka. Dzięki tej zakładce, poza klasycznymi zakładami na Euro 2020, również w zakładce rozrywkowej gracze będą mogli znaleźć coś dla siebie. Już teraz widnieją tam takie kombinacje, jak chociażby to, kto będzie partnerem Lewandowskiego w ataku, ile punktów zdobędzie nasza reprezentacja, czy to, który piłkarz nie pojedzie na Euro.

betfan bez depozytu
Betfan kod promocyjny 2021 na bonus bez ryzyka

Bonusy, które oferuje Betfan są równie ciekawe. Na start – możliwość uzyskania bardzo wysokiego bonusu bo aż 600 PLN jako cashback. Nie mogło w Betfan zabraknąć również promocji dla stałych graczy. Jeśli chodzi o stałe promocje, to www.Betfan.pl wyróżnia się brakiem podatku od każdego pojedynczego kuponu – a więc gracze wygrywają +14% cały czas. Wystarczy spełnić odpowiednie warunki, a taka możliwość będzie nieustanna. Chodzi bowiem o minimum trzy zdarzenia na kuponie, a każde z nich z kursem co najmniej 1.35. Do tego dochodzi „Radar365”, który wskazuje graczom najciekawsze wydarzenia, na które często bukmacherzy tworzą dodatkowe promocje.

2. STS

Drugie miejsce przypadło najpopularniejszemu bukmacherowi w naszym kraju. Marka sama w sobie, czyli oczywiście STS. Jeśli chodzi o ich ofertę, to jest najlepsza na rynku. Blisko 40 dyscyplin sportowych, a do tego dochodzi jeszcze najlepiej rozwinięta sekcja e-sport, wiele zakładów na sporty wirtualne, a także nowość, czyli zakładka Betgames, która łączy kasyno z zakładami bukmacherskimi. Strefa live także dobrze rozwinięta, a dodatkowym atutem jest możliwość oglądania mnóstwa sportów na żywo w STS TV, zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji.

Oferta na Euro w STS musi być jedną z lepszych, ponieważ są oni oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Nie brakuje zatem na www.STS.pl typów na to, kto zostanie królem strzelców, jak poradzi sobie nasza reprezentacja, plus oczywiście zwycięzca turnieju i poszczególne spotkania.

STS kod promocyjny 2021
STS kod promocyjny na darmowy bonus 29 PLN bez depozytu!

Bonusy startowe w STS to także najwyższa półka. Na start możliwość otrzymania nawet 1200 złotych od pierwszej wpłaty, freebet w wysokości 29 złotych, a także 20 złotych na gry karciane Betgames. Poza tym wiele bonusów dla graczy internetowych, ale i stacjonarnych. Wśród nich chociażby „Ekstra 30 PLN” za regularną grę, zakłady bez ryzyka na e-sport, Betgames, czy Ultraligę.

1. Fortuna

Wygranym naszego zestawienia została Fortuna. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości przy wyborze tego bukmachera. Oferta jest zbliżona do tego, co oferuje STS. Ogromna liczba dyscyplin sportowych – najpopularniejszych, ale i niszowych, świetnie rozwinięty e-sport, czy sporty wirtualne. Do tego dochodzi również zakładka z polityką. Zakłady live także dobrze rozwinięte – można obstawiać niemal wszystko.

Jeśli chodzi o ofertę na Euro 2020, to tutaj również mocno się Fortuna wyróżnia. Poza podstawowymi usługami, które posiadają w ofertach wszyscy wskazani bukmacherzy, to tutaj jest jeszcze wiele ciekawych opcji. Chociażby obstawienie tego, która z reprezentacji zajdzie dalej – Polska, czy Czechy, ile zdobędzie punktów w grupie jedna i druga reprezentacja, które miejsce zajmą Polacy, które Czesi. I wiele, wiele więcej kombinacji zarówno na biało-czerwonych, jak i na naszych południowych sąsiadów. Wszystko wynika oczywiście z faktu, że Fortuna jest firmą czeską.

Bonusy na www.eFortuna.pl stoją na najwyższym poziomie. Każdy gracz po zarejestrowaniu ma szansę na 2000 złotych od pierwszej wpłaty, freebet 2800 punktów Klubu Fortuna Plus, co odpowiada 20 złotym, a także zakład bez ryzyka do 200 złotych.

Warto wspomnieć właśnie o wyżej wspomnianym Klubie Fortuna Plus, który jest najlepszym programem lojalnościowym na całym naszym rynku. Zdobyte punkty można wymieniać na zakłady, zakłady bez ryzyka, podwyższone kursy i wiele więcej nagród.

Do atutów, również w kontekście Euro, zaliczyć trzeba Strefę Typera, czyli miejsc, gdzie gracze mogą swobodnie wymieniać się typami, czy spostrzeżeniami. Warto tam zaglądać, ponieważ bardziej doświadczeni typerzy wrzucają swoje kupony, które mogą być inspiracją dla innych. Właśnie dlatego Fortuna znalazła się na najwyższym stopniu podium.

5 / 5. Ocen: 11

Polscy bukmacherzy

Back to top button