Samsung wprowadza nowe rozwiązania dla 5G

Dzięki nowym innowacjom w dziedzinie łączności 5G zyskamy o wiele lepsze możliwości dla swych urządzeń mobilnych. Lepsza łączność oznacza bowiem mniejsze problemy z poprawną obsługą gier mobilnych online jak hazardowe gry online w STS Betgames czy też aplikacji mobilnych. Niedawno Samsung ogłosił nowe rozwiązania w dziedzinie 5G.

Czym jest 5G?

5G to nowoczesna technologia mobilna piątej generacji będąca ulepszonym standardem przesyłania danych w sieci komórkowej. Na chwilę obecną w naszym kraju jak i w wielu innych miejscach na świecie technologia ta jest na etapie planowania i pierwszych wdrożeniach. Jako następca 4G ma zapewnić o wiele lepsze parametry. Użytkownicy będą mogli liczyć między innymi na przepustowość w odbiorze danych do 20 Gb/s, zaś w przesyłaniu do 10 Gb/s. Ponadto latencja ma być na poziomie do 4 milisekund.

Ogromną zaletą ma być również obsługa o wiele większej liczby urządzeń, gdzie na 1 m2 może to być nawet 100 urządzeń. 5G zagwarantuje także niższe koszta utrzymania samej infrastruktury oraz lepszą integrację z innymi systemami. Dzięki temu wszyscy w przyszłości zyskamy zdecydowanie szybszy dostęp do Internetu. Przy przewidywanej prędkości sieci od 10 do nawet 100 Gb/s zyskamy więcej niż obecnie zazwyczaj potrzebujemy.

Najpopularniejsza dziś w naszym kraju sieć LTE w najlepszym razie może nam zapewnić przepustowość do maksymalnie 300 Mb/s. Niedawno można było spotkać się z absurdalnymi teoriami, że 5G powoduje raka i koronawirusa. Na całe szczęście naukowcy szybko obalili te argumenty.

Nowe rozwiązania od Samsunga

Samsung Electronics ogłosiło niedawno nowe, w pełni zwirtualizowane rozwiązanie radiowej sieci 5G klasy operatorskiej (vRAN), które będzie dostępne w sprzedaży w tym kwartale. Rozwiązanie to zapewnia nową opcję dla operatorów komórkowych poszukujących lepszej wydajności, oszczędności kosztów i korzyści w zakresie zarządzania. Dostępne w tym kwartale nowe rozwiązanie Samsung 5G vRAN poprawia znacząco wydajność i elastyczność, upraszczając jednocześnie zarządzanie sieciami 5G. Koreańska firma postawiła bowiem na podejście oparte na oprogramowaniu, które odpowiada wydajności sprzętowego rozwiązania 5G.

5R vRAN składa się ze zwirtualizowanej jednostki centralnej (vCU), zwirtualizowanej jednostki rozproszonej (vDU) oraz szerokiej gamy jednostek radiowych, które umożliwiają płynną migrację do 5G. Dzięki takim rozwiązaniom operatorzy mobilni mogą łatwiej skalować pojemność i wydajność 5G, szybko dodawać nowe funkcje i elastycznie obsługiwać wiele architektur wewnątrz sieci. 

Samsung 5G vCU został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w kwietniu 2019 roku. Na chwilę obecną jest wykorzystywany przez operatorów komórkowych w Japonii, Korei i Stanach Zjednoczonych. To nowe rozwiązanie zostało specjalnie zaprojektowane na potrzeby rozszerzenia możliwości 5G. Niedawny wzrost liczby łączy szerokopasmowych podkreślił potrzebę szybkiego wdrażania zasobów sieciowych przez operatorów, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom firm i samych konsumentów.

Rozwiązanie vRAN firmy Samsung jest już teraz w stanie wspierać operatorów, którzy chcą szybko zwiększyć pojemność i funkcje sieciowe oraz rozwijać swoje sieci dzięki możliwościom 5G. Jest to o tyle istotne, gdyż sieć vRAN działa z akceleratorami sprzętowymi lub też bez nich. Można przy tym korzystać z 5G w pasmach częstotliwości 4G i zapewnić przez to szybką i bezproblemową ewolucję w kierunku komunikacji nowej generacji.

Bardzo ważne jest także to, że Samsung w najnowszych modelach swoich smartfonów wprowadza już obsługę sieci 5G. Choć wciąż należy ona w Europie do rzadkości, to jednak jest to rozwiązanie przyszłościowe.

0 / 5. Ocen: 0

Polscy bukmacherzy

Back to top button