Kiedy będziemy mieli dostęp do HBO Max?

Miłośnicy filmów seriali na pewno nie będą zbytnio zadowoleni z faktu, że jak na razie usługa HBO Max jeszcze nie jest dostępna na terenie Polski. Właściwie w przestrzeni medialnej niezbyt dużo się mówi o tej ofercie. Jak na razie wiemy, że usługa wystartowała na terenie Stanów Zjednoczonych 2020 r. w maju, więc stosunkowo niedawno. Mniej więcej, więc możemy już się zorientować w tym, co jest oferowane w Ameryce, a więc jakie filmy tam są dostępne i ile się płaci za tę usługę. Ale trzeba przyznać, że zgodnie z przypuszczeniami oferta będzie o wiele bogatsza aniżeli rozrywka taka jak filmy klasy B lub poker online w Polsce.

hbo max w polsce

Warto jednak zauważyć, że ta oferta bezpośrednio wynika z olbrzymich wręcz postępów, jeśli chodzi o rynek VOD na całym świecie. Okazuje się, że taką rozrywkę uwielbiamy wszyscy. Chcemy mieć pełną swobodę decyzji. Możemy sobie, więc w dowolnym momencie włączyć ulubiony film dokumentalny, fabularny lub serial. Wszystko to oczywiście jest udostępnione oglądającym na konkretną opłatę.

Stosunkowo tania rozrywka

Bardzo dużą zaletą takich rozwiązań multimedialnych jest to, że za względnie niedużą wpłatę mamy dostęp do ogromnej ilości różnego typu filmów. Aby więc dowiedzieć się, co nowego słychać u naszych serialowych ulubieńców lub jaki kolejny hit kinowy jest dostępny, nie musimy ponosić dużych kosztów. Np. oferta HBO to zaledwie 25 zł miesięcznie.

Popularność takich platform oczywiście nie byłaby na tak wysokim poziomie, gdyby nie obiektywne okoliczności związane z kondycją zdrowotną niemal całej populacji w tym roku na całym świeci. Wszyscy jeszcze się izolują, a to sprzyja także temu, aby zainteresować się hitami kinowymi. Oprócz tego oczywiście mamy dostęp także do innych platform takich jak np.:

  • Netflix
  • Vod.pl
  • Tvp.pl – vod
  • Cda.pl – premium
  • Player.pl.

Wg obiegowych opinii postrzeganych wśród doświadczonych znawców branży, właśnie oferta HBO Max miałaby szansę stanąć na czele tego zestawienia, ale na razie nie jest to możliwe, ponieważ z tej usługi mogą korzystać jak na razie tylko i wyłącznie konsumenci, którzy przebywają w Stanach Zjednoczonych.

Cena za dostęp jest dyskusyjna

Jeśli chodzi o kwotę, jaką muszą zapłacić użytkownicy w Ameryce za korzystanie ze HBO Max, to może ona trochę zaskoczyć. Jest to 14,99 USD za miesiąc, co naturalnie dla potencjalnego Amerykanina nie jest żadnym wydatkiem, ale w naszych warunkach polskich to jest sporo. W porównaniu do HBO GO cena jest przecież dwa razy wyższa. Póki co, więc jako użytkownicy nie mamy na co narzekać, ponieważ w ofercie u nas dostępnej i tak jest mnóstwo filmów.

Co pokazuje HBO Max?

Jeśli chodzi o konkretne rodzaje filmów oferowanych przez tę usługę, część z nich to własne produkcje, które są identyfikowane jako HBO Max Originals. Poza tym dostępne są również tytuły dzięki wykupionej licencji. Na platformie ostatecznie można, więc znaleźć:

  • produkcje firmy Warner Media
  • duży wybór seriali
  • duży wybór tytułów filmowych
  • obrazy wyprodukowane przez HBO Max.

Jeśli chodzi o konkretne liczby, to odbiorca amerykański ma do dyspozycji ponad 1800 filmów, co daje ponad 10 000 godzin materiału filmowego dostępnego od ręki. W praktyce, gdyby ktoś chciał obejrzeć wszystko, to musiałby filmy oglądać bez przerwy i poświęcić na to aż 416 dni. Takie parametry robią wrażenie.

0 / 5. Ocen: 0

Polscy bukmacherzy

Back to top button