Jak analizować mecze żeby typy bukmacherskie były skuteczne?

Typować może każdy – to prawda, której ciężko jest zaprzeczyć. Faktem jest jednak również to, że nie każdy będzie w tym równie skuteczny. Większość osób z Polski wychodzi z błędnego założenia, bazując własne typy bukmacherskie na intuicji i bardzo ogólnej wiedzy na temat konkretnej dyscypliny. Tymczasem jednak te dwie rzeczy nie są w stanie zapewnić w tym sukcesu. Podstawą okazuje się być dogłębna, skrupulatna i biorąca wszystko pod uwagę analiza. To właśnie na niej skupimy się w dzisiejszym poradniku, przedstawiając nasze porady związane z jej przeprowadzeniem. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę. Posłużymy się przy tym przykładem piłki nożnej – dyscypliny, którą STS, Fortuna, eWinner i inni polscy bukmacherzy nie bez powodu faworyzują.

skuteczne analizy bukmacherskie
Jak analizować mecze żeby typy bukmacherskie były skuteczne?

1. Bądźmy za Pan brat ze statystykami

Statystyki mogą wydawać się czymś sztywnym i niewartym uwagi. Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna, a same w sobie są w stanie powiedzieć bardzo dużo zarówno na temat rozgrywek, jak i konkretnych drużyn. Warto dokładnie je przestudiować i wynieść z nich jak najwięcej. Najważniejsze w ich obrębie są takie informacje, jak:

  • ilość strzelonych przez zespół bramek– wskazuje ona na jego skuteczność w linii ofensywnej. Skuteczność w kontekście zawodników może z kolei powiedzieć, który z nich jest największym zagrożeniem;
  • ilość straconych bramek – wskazuje na skuteczność zespołu w defensywie;
  • historia spotkań – zarówno między analizowanymi zespołami, jak i każdej z drużyn z osobna;
  • liczba kartek – może wiele powiedzieć o stylu gry zespołu (spokojny, agresywny, neutralny).

Legalni bukmacherzy, nie chcąc wypuszczać klientów ze swoich rąk, publikują statystyki na łamach swoich serwisów. To coś niesamowicie przydatnego, z czego warto korzystać – zwłaszcza że jest udostępniane w wygodnym dla nas miejscu.

2. Oglądajmy mecze piłkarskie

W czasach, kiedy niektórzy legalni bukmacherzy oferują darmowe transmisje meczów, ich oglądanie nie powinno stworzyć problemów. Warto się na nie decydować, gdyż nic nie zastąpi informacji, jakie można pozyskać w jego trakcie. Aby skutecznie obstawiać piłkę nożną, należy się rzeczywiście nią interesować. Legalny bukmacher STS czy Fortuna daje graczom możliwość typowania meczów na żywo ale również ich oglądania na ekranie monitora i smartfona, taka opcja jest doskonałym wyborem dla graczy typujących szczególnie live.

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

3. Nie bójmy się sięgać po pomoc z zewnątrz

Własne typy bukmacherskie muszą być „nasze” – takie, do których doszliśmy sami i za które weźmiemy pełną odpowiedzialność. Nie oznacza to jednak, że nie możemy sięgać po pomoce z zewnątrz. Zwłaszcza że te są w stanie wytyczyć nam odpowiednią drogę, a często i pokazać inny tok rozumowania i analizowania. Rzecz w tym jest jednak taka, że trzeba znaleźć takie ich źródło, które będzie sprawdzone oraz kompleksowe, a przy okazji po prostu godne zaufania. Unikać z kolei trzeba takich źródeł, które podają sam typ – bez większej analizy i czegokolwiek, co mogłoby pokazać, jak dany serwis do niego doszedł. Najlepszymi źródłami analitycznymi są tutaj:

  • polscy bukmacherzy – publikują oni kursy bukmacherskie, które są jednocześnie ich własnymi typami – mniejsze oznaczają faworyta, większe drużynę skazaną na niepowodzenie. Kursy ustala człowiek – należy pamiętać, że mogą się mylić;
  • serwisy bukmacherskie – serwisy internetowe, które opisują bukmacherów pokroju STSFortuny czy eWinnera, ale też publikują poradniki bukmacherskie są w stanie dostarczyć mnóstwo informacji na temat konkretnych drużyn – zwłaszcza te publikujące typy na dziś;
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • studia komentatorskie – każda szanująca się telewizja przed i po transmisjach przygotowuje studio eksperckie – jest ono prawdziwą kopalnią informacji na temat meczów konkretnych drużyn. Darmowe transmisje meczów oferują wybrani, wyłącznie najlepsi bukmacherzy.

4. Zapoznajmy się z tabelą rozgrywek

Tabela rozgrywek – czy to ligi, czy też turnieju – jest w stanie podpowiedzieć dużo na temat tego, na jakiej fazie się one znajdują i jak wypadają konkretne drużyny w relacji z innymi. Najlepsi bukmacherzy publikują w jej obrębie mnóstwo dodatkowych informacji, w tym te dotyczące strzelonych i straconych bramek (oraz ich bilansu) czy najświeższej historii rozegranych spotkań (wskazują na passę i morale konkretnego zespołu). Tabelę wręcz trzeba powiązać z aktualną fazą rozgrywek. Na samym ich początku może być ciężko wywnioskować z niej nieco więcej. Im dalej jednak w konkretną ligę czy turniej, tym lepiej sprawdzi się w roli materiału do analizy. Warto przeglądać również tabele z poprzednich sezonów – również one są w stanie podpowiedzieć bardzo wiele.

5. Wybierzmy coś, na czym się skupimy

W piłce nożnej, ale i każdej innej analizowanej przez nas dyscyplinie sportu ważne jest zdobycie perfekcji w tym, co tak właściwie zamierza się obstawiać. Skupmy się więc wyłącznie na jednych rozgrywkach, zamiast starać się obstawić jak najwięcej rzeczy, byle coś „weszło”. STSFortunaeWinner i inni polscy bukmacherzy na pewno zachęcają do nieroztropnego obstawiania. To właśnie na nim zarabiają i jest to zrozumiałe. My jednak w drodze ku skutecznej analizie powinniśmy wybrać naszą specjalizację. Oczywiście, w końcu można dołożyć sobie dodatkową ligę do obstawiania. Najlepiej jest to jednak zrobić, gdy zdobędzie się już należyte doświadczenie w tej pierwszej, najbardziej dla nas istotnej.

5 / 5. Ocen: 4

Polscy bukmacherzy

Back to top button