Zakłady bukmacherskie w internecie czy w punkcie stacjonarnym?

Zakłady bukmacherskie cieszą się w Polsce od wielu lat ogromną popularnością. Pierwsi legalni bukmacherzy powstali w naszym kraju w połowie lat 90-tych. Od tej pory udało im się zdobyć ogromne zaufanie wśród tysięcy polskich użytkowników. W gronie takich firm znajduje się oczywiście przede wszystkim STS i Fortuna. W chwili obecnej wszystkie firmy bukmacherskie kładą ogromny nacisk na maksymalne poszerzanie swojej oferty dla graczy w internecie. Dzisiaj standardem są responsywne strony internetowe czy aplikacje mobilne na smartfona pozwalające na obstawianie zakładów o dowolnej porze dnia lub nocy w dowolnym miejscu w Polsce. Mimo tego, w dalszym ciągu jest mnóstwo typerów preferujących obstawianie zakładów w formie standardowej, czyli w punktach stacjonarnych. W dzisiejszym artykule sprawdzamy, która forma obstawiania zakładów bukmacherskich jest lepsza: nowoczesna czy tradycyjna.

gdzie obstawiać - online czy stacjonarnie
Gdzie lepiej obstawiać? Przez internet czy stacjonarnie?

Którzy bukmacherzy są w Polsce legalni?

Polskie firmy bukmacherskie muszą dostosowywać się do ściśle określonych przepisów prawnych. Warto wiedzieć, że w 2017 roku doszło do znowelizowania ustawy antyhazardowej. Nowa ustawa nałożyła na polskie firmy bukmacherskie całą masę rygorystycznych obowiązków i obostrzeń. Od tej pory bukmacherzy muszą spełniać znacznie więcej warunków, aby móc świadczyć swoje usługi w sposób zgodny z przepisami prawa. Na nowe zasady funkcjonowania na polskim rynku zakładów wzajemnych nie chcieli zgodzić się zagraniczni bukmacherzy. Zdecydowana większość z nich postanowiła wycofać się z polskiego rynku bądź rozpoczęła świadczenie usług w sposób niezgodny z przepisami prawa. 

Aby firma bukmacherska mogła być uznawana za legalną, musi uzyskać specjalne zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Posiadanie tego zezwolenia jest niezbędne. Jeśli firma bukmacherska go nie posiada, to jest to równoznaczne z tym, iż jest nielegalna. Należy mieć świadomość tego, iż za korzystanie z usług nielegalnych firm bukmacherskich może grozić bardzo surowa grzywna w wysokości do nawet 740 tysięcy złotych.

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Obstawianie zakładów u nielegalnych bukmacherów w ogóle się nie opłaca. Tym bardziej, że liczba legalnych bukmacherów w naszym kraju jest naprawdę duża. W tej chwili mamy w Polsce 20 w pełni legalnych bukmacherów, z których usług można korzystać bez żadnych obaw o przykre konsekwencje prawne. Sa to między innymi STS, Fortuna czy Betclic.

Jak odróżnić bukmachera legalnego od nielegalnego? To pytanie zadaje sobie mnóstwo polskich graczy. Warto wiedzieć, iż sprawa jest prosta w przypadku firm posiadających punkty naziemne na terenie całego kraju. Każda firma bukmacherska w Polsce posiadająca punkty naziemne, jest w pełni legalna i można korzystać z jej usług bez obaw o przykre konsekwencje prawne.

Nieco inaczej jest w przypadku internetowych bukmacherów. Internetowy bukmacher musi mieć na swojej stronie informację odnośnie licencji uzyskanej od Ministerstwa Finansów. Jeśli takiej informacji tam nie ma, to jest to znak, iż coś jest nie tak z taką firmą bukmacherską i powinniśmy być bardziej ostrożni.

W internecie czy stacjonarnie? Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie? 

Mnóstwo niedoświadczonych typerów zastanawia się nad tym, jak lepiej obstawiać zakłady bukmacherskie: w internecie czy w punkcie stacjonarnym. Obstawianie zakładów za pośrednictwem internetu polecamy w szczególności tym osobom, które cenią sobie swój czas. Wysłanie kuponu zajmuje tylko kilka chwil. Cała procedura jest niezwykle intuicyjna i funkcjonalna.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Z kolei obstawianie zakładów bukmacherskich w punkcie stacjonarnym powinni wybrać wszyscy ci typerzy, którzy cenią sobie kontakt z innymi ludźmi i poczuć klimat, którego nie ma w obstawianiu przez internet. Podczas wizyty w punkcie naziemnym można porozmawiać z innymi typerami odnośnie swojej strategii obstawiania, typów i analizować wydarzenia innych graczy.  

5 / 5. Ocen: 1

Polscy bukmacherzy

Back to top button