Typowanie Ligi Mistrzów – Co obstawiać u bukmacherów?

Liga Mistrzów to najpopularniejsze zawody klubowe na świecie. Śledzone przez miliony osób na całym świecie, co roku przyciągają do siebie rzesze kibiców – zarówno „fizycznie” na stadiony, jak i przed ekrany telewizorów czy do lokali publicznych. Niesamowita ich popularność przekłada się również na świat bukmacherski, w którym absolutnie każdy bukmacher traktuję Ligę Mistrzów jako podstawę jego oferty. Co musimy wiedzieć chcąc obstawiać właśnie ligę mistrzów? Jakie są popularne typy na sezon 2019 / 2020 i czy powinniśmy za nimi podążać, czy też w większym stopniu ufać własnej intuicji?

typowanie ligi mistrzów
Typowanie Ligi Mistrzów – Co obstawiać u bukmacherów?

Typy w Lidze Mistrzów a historyczni zwycięzcy

Aby odpowiednio podejść do typowania obecnego sezonu Ligi Mistrzów warto przypomnieć sobie wszystkie drużyny, które doszły daleko w poprzednich rozgrywkach, a które wciąż znajdują się w grze o stawkę w tegorocznym sezonie. Jako że Liga Mistrzów to rozgrywki, które toczą się rokrocznie, forma wielu z tych drużyn bardzo często po prostu nie spada – właśnie dlatego w historycznych sezonach często przewijają się te same drużyny, które stanowią faworytów również w tym obecnie trwającym. Poniżej przedstawiamy finalistów kilku ostatnich sezonów Ligi Mistrzów:

 • 2007/2008 – Manchester United, Chelsea
 • 2008/2009 – FC Barcelona, Manchester United
 • 2009/2010 – Inter Mediolan, Bayern Monachium
 • 2010/2011 – FC Barcelona, Manchester United
 • 2011/2012 – Chelsea, Bayern Monachium
 • 2012/2013 – Bayern Monachium, Borussia Dortmund
 • 2013/2014 – Real Madryt, Atletico Madryt
 • 2014/2015 – FC Barcelona, Juventus
 • 2015/2016 – Real Madryt, Atletico Madryt
 • 2016/2017 – Real Madryt, Juventus
 • 2017/2018 – Real Madryt, Liverpool
 • 2018/2019 – Liverpool, Tottenham Hotspur

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jak widać po powyższych statystykach z wielu ostatnich edycji Ligi Mistrzów, w kolejnych latach stale przewijają się te same drużyny, z małymi wahaniami (na przykład w postaci Chelsea w sezonie 2011/2012 czy Liverpoolu w zeszłorocznym sezonie) co jakiś czas. Podążając za tym schematem, bardzo rozsądne wydaje się stawianie chociażby na Real Madryt – nawet jeśli w chwili obecnej nie ma on łatwego zadania, wciąż jest jedną z topowych drużyn na świecie. Warto też patrzeć na inne drużyny z Hiszpanii, która posiada obecnie jedną z najsilniejszych lig na świecie. Nie powinniśmy również przechodzić obojętnie obok drużyn z Niemiec, jak chociażby Bayernu Monachium, który w ostatnich latach sprawuje się bardzo dobrze, acz do tej pory nie udawało mu się sięgnąć po trofeum.

Gdzie szukać sprawdzonych typów na Ligę Mistrzów?

Już na długo przed rozpoczęciem Ligi Mistrzów, a także w samym jej trakcie pojawia się wiele miejsc, w których otwarcie dyskutuje się o faworytach zarówno konkretnych meczów, jak i całego turnieju. Przed rozpoczęciem poszukiwania takich miejsc warto pamiętać o tym, że powinny one służyć bardziej weryfikacji naszych własnych typów, aniżeli ślepemu podążaniu za nimi. Szukając sprawdzonych typów nie sposób nie zajrzeć między innymi na:

 • specjalistyczne sportowe fora dyskusyjne – fora dyskusyjne, które nie poruszają bezpośrednio tematyki bukmacherskiej są zazwyczaj bardzo wartościowe, gdyż są źródłem informacji od osób nienastawionych na zarobek, a zaledwie przedstawiających swoje obiektywne opinie na temat kolejnych spotkań i ich przebiegu; właśnie dlatego to na nich możemy polegać w pierwszej kolejności;
 • fora bukmacherskie – fora bukmacherskie skupiają się niemal wyłącznie na typach z nastawieniem na zarobek z perspektywy obstawiającego; choć są cennym źródłem informacji o typach, warto patrzeć, kto ich dokonuje – nie należy ufać użytkownikom nowym, bardziej zwracając uwagę na tych doświadczonych (zazwyczaj z dużą ilością postów i dobrą historią poprzedniego typowania). W Polsce najbardziej popularne jest forum BetOnline, to właśnie tam zawodowi typerzy publikują swoje typy na Ligę Mistrzów;
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
 • grupy dyskusyjne – grupy dyskusyjne (zwłaszcza te Facebookowe) mają to do siebie, że widać na nich autora każdego z typów – zazwyczaj z imienia i nazwiska; łatwo więc poznać ludzi, którzy typowaniem zajmują się na co dzień i odróżnić ich od amatorów (zazwyczaj posługujących się tak zwanym fake-kontami);
 • strony eksperckie – w Internecie istnieje mnóstwo stron poświęconych zakładom bukmacherskim i niemal każda z nich zawiera w sobie typy na Ligę Mistrzów; tutaj również trzeba być uważnym, gdyż często bazują one wyłącznie na kursach u popularnych legalnych bukmacherów – a nam zależy na opinii prosto od typera.

Każde ze źródeł, które przeglądamy powinniśmy weryfikować pod względem wiarygodności. Sytuacja jest prosta w przypadku forów internetowych, gdyż zazwyczaj widać, kto udziela się na nich najczęściej i czyje zdanie jest respektowane przez innych użytkowników (wtedy można ufać, że typujący jest wiarygodny i warto choć po części na nim polegać). Podobna sytuacja ma się z grupami dyskusyjnymi, na łamach których użytkownicy zwykle nie są anonimowi, a komentowanie publikowanych na nich typów jest otwarte dla ogółu. Najcięższe do zweryfikowania są strony internetowe, zwłaszcza takie, które nie posiadają u siebie możliwości komentowania. Nie odwiedzajmy jednak wyłącznie stron o charakterze bukmacherskim – typy na kolejne spotkania często łatwiej pozyskać śledząc portale sportowe, na łamach których często wypowiadają się eksperci, przedstawiając swoje przewidywania dotyczące spotkań.

Na czym bazować swoje typy w Lidze Mistrzów?

Określenie tego, na czym można opierać swoje własne typy w Lidze Mistrzów zależy od tego, co chcemy obstawiać. Jeżeli mamy ochotę stawiać na tak zwane długoterminowe zakłady specjalne, wtedy konieczne będzie nie tylko wytypowanie drużyn, które mają największy potencjał, ale także wzięcie pod uwagę grających w nich zawodników (na przykład w przypadku chęci postawienia na potencjalnego króla strzelców). Inaczej ma się sprawa w przypadku obstawiania kolejnych meczów na bieżąco. Wtedy powinniśmy brać pod uwagę między innymi:

 • formę konkretnych zespołów – jest to rzecz podstawowa w obstawianiu spotkań Ligi Mistrzów – dlatego też powinniśmy śledzić kolejne mecze poszczególnych zespołów, również w ich krajowych ligach; nasze typy dostosowujmy odpowiednio do ich sytuacji właśnie pod względem formy;
 • kontuzje i żółte kartki – musimy śledzić na bieżąco nowości u konkretnych drużyn i zwracać uwagę na kontuzje kluczowych ich zawodników – również żółte kartki mają znaczenie, gdyż mogą sprawić, że dany zawodnik będzie pauzował w kluczowym dla nas spotkaniu;
STS bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu
 • fazę turnieju – faza całego turnieju może mieć spory wpływ na zmęczenie zawodników – zwłaszcza, że w międzyczasie rozgrywają oni również spotkania ligowe;
 • sukcesy w poprzednich meczach – jeżeli drużyna ma za sobą serię zwycięstw, naturalnym jest, że czuje się pewniej – zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z dwumeczami, a danemu zespołowi udało się wypracować daną przewagę; właśnie na dwumecze powinniśmy uważać w szczególności – po wypracowaniu przewagi dany zespół może chcieć zaledwie bronić wyniku i nawet jeśli jest faworytem spotkania, może po prostu nie starać się go wygrać;
 • miejsce rozgrywek – niezależnie od tego, jakie szanse dają typerzy wybranej drużynie, jeżeli gra u siebie ma sporą przewagę; drużyny czują się pewniej grając na swoim stadionie, w otoczeniu własnych kibiców.

Naturalnie rzecz biorąc ustalane przez samych siebie typy możemy śmiało weryfikować ze sprawdzonymi typami, o których pisaliśmy wcześniej. Możemy też podejść do tematu w sposób odwrotny, jako podstawę uznając typy eksperckie, a dopiero potem samodzielnie je weryfikować właśnie naszą wiedzą.

Typy na Ligę Mistrzów a bukmacherzy

Również kursy u wybranych bukmacherów mogą nam sugerować to, która z drużyn według nich ma większe szanse na wygraną (im większe szanse, tym mniejszy kurs). Pamiętajmy jednak, że kursy te są ustalane przez człowieka, a nie przez algorytm, w związku z czym łatwo można wyszukiwać tak zwane „valuebety”, czyli bardzo wysokie kursy, nad którymi możemy się poważnie zastanowić, bo choć bukmacher Fortuna czy STS sugeruje nimi jednoznaczny wynik, wcale takowym nie musi być. Wybierając bukmachera, u którego obstawimy Ligę Mistrzów powinniśmy porównywać nie tylko kursy, ale i chociażby promocje organizowane przez niego.

STS na przykład bardzo często zawiera w swoich promocjach bukmacherskich właśnie Ligę Mistrzów, premiując obstawianie jej. Nowym użytkownikom daje też atrakcyjny bonus podwajający pierwszą wpłatę, nawet do 1200 złotych, a stałym obstawiającym (również tym, którzy obstawiają Ligę Mistrzów z tygodnia na tydzień) co tydzień zapewnia darmowe pieniądze (30 złotych) właśnie na obstawianie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Pod względem Ligi Mistrzów dobrze prezentuje się również Fortuna – jeden z najstarszych i najbardziej doświadczonych legalnych polskich bukmacherów. Nie tylko oferuje atrakcyjne kursy na kolejne spotkania, ale też umożliwia dokonanie pierwszego zakładu (do 100 złotych) bez żadnego ryzyka, a także możliwość pozyskania nawet 1000 złotych na grę (zależne od początkowego zakładu). Typowanie piłki nożnej w STS czy Fortunie dzięki takim promocjom staje się jeszcze bardziej opłacalne. Dodatkowo firma daje możliwość brania udziału w ciekawym programie lojalnościowym, nagradzającym nas za każdy złożony zakład.

Większość polskich legalnych bukmacherów umożliwia obstawianie Ligi Mistrzów w formule „na żywo” – jest to bardzo ciekawa opcja dla osób, które lubią oglądać kolejne wydarzenia i dopasowywać swoje zakłady właśnie do tego, co aktualnie dzieje się na boisku.

Typowanie Ligi Mistrzów – ile można zarobić?

Jeżeli bardzo chcemy obstawiać Ligę Mistrzów, zanim zaczniemy szukać sprawdzonych i cieszących się dużym zainteresowaniem typów właśnie na nią musimy zaznajomić się nie tylko ze strukturą samych rozgrywek, ale i obecną ich fazą, formą każdej z drużyn (a przynajmniej tych, które chcemy obstawiać) oraz przede wszystkim tym, kto jeszcze pozostał w rozgrywkach. Właśnie taka wiedza jest niezbędna, zwłaszcza przy zakładach długoterminowych (na przykład tych biorących pod uwagę to, kto zostanie królem strzelców w tym sezonie, albo też która drużyna sięgnie po trofeum).

Jeżeli już zaznajomimy się ze statystykami, formą poszczególnych drużyn oraz kluczowych dla nich zawodników, dopiero wtedy będziemy mogli poszukać darmowych i skutecznych typów, to często pozwoli nam na typowanie Ligi Mistrzów z zyskiem. Pamiętajmy jednak, aby traktować je przede wszystkim jako wskazówkę, a nie jako coś, zgodnie z czym musimy podążać, żeby osiągnąć sukces.

5 / 5. Ocen: 5

Polscy bukmacherzy

Back to top button